مرغ بجنورد تحت پوشش تامین اجتماعی مستمری بگیر

مرغ: بجنورد تحت پوشش تامین اجتماعی مستمری بگیر بیمه شده شیروان

گت بلاگز اخبار گوناگون باور‌های عجیب و غریب مردم قرون وسطی

در این مطلب بیانات عجیب و غریبی را می‌بینید که شاید فکر کنید ممکن نیست کسی آن‌ها را باور کند، ولی مردم قرون وسطی آن‌ها را به عنوان حقیقت پذیرفته بودند.

باور‌های عجیب و غریب مردم قرون وسطی

باور های عجیب و غریب مردم قرون وسطی

عبارات مهم : دندان

در این مطلب بیانات عجیب و غریبی را می بینید که شاید فکر کنید ممکن نیست کسی آن ها را باور کند، ولی مردم قرون وسطی آن ها را به عنوان حقیقت پذیرفته بودند.

به گزارش برترین ها، در این مطلب بیانات عجیب و غریبی را می بینید که شاید فکر کنید ممکن نیست کسی آن ها را باور کند، ولی مردم قرون وسطی آن ها را به عنوان حقیقت پذیرفته بودند. در آن وقت مردم به آسانی چیز های احمقانه را باور می کردند.

در اسپرم آدم کوچولو وجود دارد

در قرون هفده و هجده، دانشمندان واقعا فکر می کردند در اسپرم آدم های کوچکی وجود دارد! همچنین فکر می کردند فرزند در اسپرم تشکیل شده است و فقط باید بزرگ شود و زنان فقط ماشین جوجه کشی هستند. ولی بعد ها مردم این نظریه را به چالش کشیدند. آن ها فکر می کردند که منشا حیات جایی در بدن زن است و وظیفه اسپرم مرد بیدار کردن آن هست. همان طور که می دانید هیچ یک از این نظریه ها درست نیست.

باور‌های عجیب و غریب مردم قرون وسطی

تیتیویلوس
در قرون وسطی، راهبان به عنوان ماشین چاپ کار می کردند. آن ها مجبور بودند صد ها کتاب را به صورت دستی بازنویسی کنند؛ بنابراین جای تعجب نیست که گاهی اشتباه می کردند. ظاهرا آن ها نمی درخواست کردند به اشتباه خود اعتراف کنند بنابراین شیطانی به نام تیتیویلوس ساختند. آن ها ادعا می کردند که شیطان غلط های راهب را در یک کیسه جمع می کند تا بعد از مرگش غلط های را نشان دهد و شانس بهشتی شدن او را کم کند.

قلب فرد به طور جداگانه دفن می شد
حمل و نقل جسد در گذشته کار بسیار دشواری بود. بعد اگر کسی وصیت می کرد او را در جای مهم و بسیار دوری دفن کنند چه می کردند؟ در قرن دهم قلب فرد را خارج می کردند و در جایی که نمی توانستند جسدش را ببرند دفن می کردند. فقط افراد ثروتمند می توانستند هزینه این کار را پرداخت کنند، از جمله افرادی مثل ریچارد اول، فردیک شوپن و آن بولین.

در این مطلب بیانات عجیب و غریبی را می‌بینید که شاید فکر کنید ممکن نیست کسی آن‌ها را باور کند، ولی مردم قرون وسطی آن‌ها را به عنوان حقیقت پذیرفته بودند.

حیوانات محاکمه می شدند
در گذشته حتی حیوانات هم می توانستند مجرم باشند. آن ها به دادگاهی با یک وکیل و قاضی واقعی برده می شدند و ممکن بود محکوم به حبس یا اعدام شوند. به طور مثال در لوزان هزاپاها به دادگاه احضار شدند، چون گیاه های یک باغ را خورده بودند. هزارپا ها محکوم به خروج از شهر و تبعید شدند. گربه ها اغلب اعدام می شدند، چون تصور می شد اعمال شیطانی انجام می دهند. این باعث کم کردن شدید جمعیت گربه ها و بنابراین زیاد کردن جوندگان و موش ها شد. در نتیجه طاعون در کل اروپا پخش شد.

یک قاره بزرگ در اقیانوس آرام وجود دارد
مدت ها پیش، کشور های متفاوت اعتقاد داشتند که یک قاره باستانی در وسط اقیانوس آرام وجود دارد که غرق شده است هست. این قاره نام های مختلفی داشت: پسیفیدا، مو، لموریا.

باور‌های عجیب و غریب مردم قرون وسطی

خون گلادیاتور می تواند صرع را درمان کند
گلادیاتور های رم باستان قبل از جنگ خون خود را نذر خدایان می کردند که به آن ها قدرت و مقاومت دهد. به همین علت مردم اعتقاد داشتند که خون جنگجویان اثرات معجزه آسا دارد.

ارواح شیطانی در جوانه های بروکسل زندگی می کنند
برخی مردم کشور های غربی قبل از پختن کلم بروکسل یک برش صلیبی شکل روی آن ایجاد می کنند. آن ها معتقدند که سبزیجات با این روش سریعتر می پزد، ولی منشا این عادت چیز دیگری هست. در بریتانیای کبیر قرون وسطی مردم فکر می کردند شیطان های کوچکی در کلم بروکسل پنهان شده است هست. اگر فردی یکی از آن ها را بخورد مسموم خواهد شد.

در این مطلب بیانات عجیب و غریبی را می‌بینید که شاید فکر کنید ممکن نیست کسی آن‌ها را باور کند، ولی مردم قرون وسطی آن‌ها را به عنوان حقیقت پذیرفته بودند.

برخی حیوانات خود به خود به دنیا می آیند
در قرون وسطی مردم فکر می کردند که قارچ ها، کرم ها و حشرات خود به خود از هوا، زباله، خاک، و .. به وجود می آیند. ولی عجیب تر از همه اینکه آن ها اعتقاد داشتند موش صحرایی و موش ها هم با این روش به وجود می آیند، هرچند به آسانی می تواند فهمید که واقعا چطور به دنیا می آیند.

زنبور ها پرنده هستند
امروزه خواندن دایره المعارف حیوانات قرون وسطی می تواند بسیار جالب باشد. جهت مثالزنبور ها پرندگان کوچک و بسیار عجیبی در نظر گرفته می شدند که نه تنها عسل تولید می کردند بلکه با زنبورهای دیگر می جنگیدند. تصور می شد اگر زنبور قوانین کندویش را بشکند، به خاطر گناهش خودش را نیش می زند و می میرد.

باور‌های عجیب و غریب مردم قرون وسطی

نوزادان درد را احساس نمی کنند
این جمله که نوزادان درد را احساس نمی کنند کاملا بی معنی به نظر می رسد. ولی اشتباه بودن آن تنها ۳۰ سال پیش ثابت شده است هست. تصور می شد که مغز نوزادان آن قدر توسعه نیافته که درد را حس کند. بنابراین در گذشته جراحی نوزادان بدون بیهوشی انجام می شد و اگر گریه می کردند فکر می کردند به علت واکنش‌ها بد است.

شیار روی دندان شما را یک جنگجوی شجاع می کرد
وایکینگ ها روی دندانشان خط می انداختند و آن ها را می ساییدند تا بهتر بجنگند. نظریه دیگر این است که هنگامی که یک جنگجو نخبه و ماهر بود دندان هایش را به این شکل درمی آورد تا همه به آسانی متوجه موقعیت اجتماعی او شوند. شیار های افقی به وسیله افراد ماهر ایجاد می شد، ولی هنوز کاملا مشخص نیست که نشانه تزئین دندان بود یا شناسایی.

واژه های کلیدی: دندان | حیوانات | نوزادان | حیوانات | ارواح شیطانی | اخبار گوناگون

باور‌های عجیب و غریب مردم قرون وسطی

باور‌های عجیب و غریب مردم قرون وسطی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog