مرغ بجنورد تحت پوشش تامین اجتماعی مستمری بگیر

مرغ: بجنورد تحت پوشش تامین اجتماعی مستمری بگیر بیمه شده شیروان

گت بلاگز فارس حضرت خدیجه (س) یکی از حامیان مهم پیامبر (ص) در ترویج دین اسلام بود

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران فارس گفت: حضرت خدیجه (س) یکی از حامیان مهم پیامبر (ص) در ترویج دین اسلام بود.

حضرت خدیجه (س) یکی از حامیان مهم پیامبر (ص) در ترویج دین اسلام بود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سیده رقیه علوی معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران فارس با اشاره به نقش حضرت خدیجه (س) در استقرار و پیشرفت اسلام ، گفت: حضرت خدیجه (س) یکی از حامیان مهم پیامبر (ص) در ترویج دین اسلام بود ایشان هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ معنوی با تمام توان به پیامبر (ص) در جهت دستیابی به اهداف عالیه اش یاری کرد.

عبارات مهم : اسلام
علوی افزود: خدیجه (س)، زنی نمونه در تمام مراحل زندگانی پیامبر اکرم (ص)، به خاص در مراحل دعوت آن حضرت بود، او همسری همراه، مهربان و دل سوز جهت آن حضرت بود، سال ها پیش از بعثت، هنگامی که حضرت محمد (ص) طبق عادت هرساله جهت مدتی جهت عبادت به کوه حرا می رفت تا خود را آماده دریافت وحی کند، حضرت خدیجه (س) ضمن همدلی با او، پیوسته او را پشتیبانی می کرد.

وی ادامه داد: گاهی با بردن توشه غذا جهت آن حضرت، در پایین کوه حرا ایشان را ملاقات می کرد و همچنین هنگامی که آن حضرت در غار حرا به نبوت برگزیده شد و نخستین وحی الهی را دریافت کرد، وی نخستین زنی بود که آن حضرت را تصدیق کرد و همه ثروت و دارایی خویش را در راه دعوت رسول خدا (ص) ایثار کرد.

علوی با اشاره به اینکه حضرت خدیجه (س) در سال های نخست بعثت، یار و غمخوار پیامبر (ص) بود، بیان کرد: در فضای جاهلی و غربت رسول اکرم (ص) هنگامی که که حتی بسیاری از بستگان رسول اکرم (ص) ایشان را تنها گذاشتند و حتی کمر همت به نابودیشان بستند، خدیجه (س) با پیامبر (ص) بود و هرگز ایشان را تنها نگذاشت.

وی با اشاره به وقایع شعب ابی طالب، اظهار داشت: حضرت رسول (ص) در خصوص حجم سنگین فشارهای قریش و مشرکان، فرمودند: «هیچ پیامبری مثل من آزار ندید» و در این وقت ها خدیجه (س) در تمام این آزارها انیس و غم زدای پیامبر (ص) بود و اموال حضرت خدیجه (س) کلید شکست این محاصره بود.

علوی با اشاره به اینکه حضرت خدیجه (س) در تمام مدت دوران بعثت، به خاص در دوران سه سال محصور شدن بنی هاشم در شعب ابی طالب، اموالش را در راه حفظ و دوام اسلام انفاق کرد و در همه مشکل ها و زحمت ها، همراه پیامبر(ص) بود، همین همراهی و همدلی خدیجه (س) مایه آرامش پیامبر (ص) در برابر آزارهای مشرکان بود، گفت:

این بانوی بزرگ بدون هیچ گونه چشم داشتی، همه اموال خویش را در راه اقامه توحید در جامعه شرک آلود دنیا عصر بعثت، در اختیار آخرین فرستاده الهی گذاشت و رسول خدا (ص) در خصوص ایشان فرمودند: «هرگز هیچ ثروتی همانند ثروت خدیجه، به من سود نبخشید.» و اموال خدیجه (س) به قدری زیاد بود که ظاهرا تا هجرت رسول خدا (ص) به مدینه، به وسیله آن حضرت صرف تقویت اسلام شد.

علوی با تاکید بر اینکه ام المومنین، حضرت خدیجه سلام الله علیها یکی از معروف ترین و مشهورترین در عین حال مظلوم ترین زنان مسلمان هست، که فضایل ایشان بر بسیاری از بانوان مسلمان و حتی بعضا زنان تحصیلکرده همچنان مکتوم و مخفی مانده هست، گفت: در بیان فضایل ایشان همین بس که به فرمایش رسول اکرم (ص) در زمره چهار زن برگزیده عالم در ردیف مریم، آسیه و فاطمه زهرا سلام الله علیهن اجمعین معرفی شده است است.

وی با اشاره به اینکه ایشان تنها زنی است که پیامبر (ص) با او مشورت می کرد، افزود: تنها زنی است که ادامه دهنده نسل پیامبر (ص) است و از کمالات اختیاری و اکتسابی ایشان یکی طهارت و پاکی آن حضرت است و در دوران جاهلیت که یافتن زنان پاک دامن بسیار سخت بود حضرت خدیجه (س) به علت پاکی و خلق و خوی پسندیده به طاهره معروف شدند.

علوی ادامه داد: محیط زیست ثروت، تن آسایی و دور شدن از جهاد و مقاومت است ولی حضرت خدیجه (س) همه این متضادها را در خود جمع کرده و جمع این شاخصه های نامتجانس از ثروت و جایگاه و موقعیت با دلیری و بصیرت و حکمت جمع مشکل است که در شخصیت ایشان است.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران فارس با اشاره به اینکه آن چه در واکاوی زندگانی این بزرگ بانو جالب توجه است این است که حضرت خدیجه در عصر و وقت خود عنصری منفعل نیست بلکه عنصری فعال است جهت عبور از ظلمت به نور، از آلودگی ها به پاکی ها حضرت خدیجه از آنهایی بود که در برابر امواج آلودگی ها ایستاد، افزود: ایشان با درک ارزش های واقعی در برابر فریبندگی های ظاهری دنیوی و آشنایی کمالات انسانی از همه آنچه دارند.
انتهای پیام/ر

واژه های کلیدی: اسلام | پیامبر | پیامبر | حضرت خدیجه | اصلی ترین حامی پیامبر | ترویج دین اسلام | استقرار و پیشرفت اسلام | حضرت خدیجه همسری نمونه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog