مرغ بجنورد تحت پوشش تامین اجتماعی مستمری بگیر

مرغ: بجنورد تحت پوشش تامین اجتماعی مستمری بگیر بیمه شده شیروان

گت بلاگز وب‌گردی آیا آلزایمر کل خاطرات را از میان می‌برد؟

نتایج پژوهشی که بتازگی انتشار یافته نشان می‌دهد بعضی خاطرات زندگی ما در برابر زوال عقل و آلزایمر آسیب‌پذیرتر از دیگر خاطرات هستند.

آیا آلزایمر کل خاطرات را از میان می‌برد؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، در این پژوهش 11 بیمار دچار آلزایمر، 13 بیمار دچار نوع دیگری از زوال عقل و 23 سالمند سالم در مدت یک سال تحت بررسی قرار گرفتند. آزمون های پی درپی و تصویربرداری های عملکردی مغزی نشان داد در دمانس پیشانی ـ گیجگاهی با پیشرفت بیماری، خاطرات جدیدتر آسیب پذیرتر می شود؛ درحالی که در آلزایمر با پیشرفت بیماری، عوض کردن زیادی در میزان آسیب کلی به خاطرات رخ نمی دهد. این آزمایش همچنین نشان داد تغییرات در یادآوری خاطرات زندگی در این دو نوع بیماری با مناطق مختلفی از مغز در ارتباط هست. از دست دادن خاطرات زندگی یکی از نشانه های بسیاری از اختلالات زوال عقل هست. با این حال هنوز مشخص نیست آیا همه خاطرات زندگی تحت تاثیر زوال عقل از میان می رود یا بعضی از آنها در برابر این امراض آسیب پذیرتر هست. علی رغم انتظار، عوض کردن محسوسی بین نتیجه آزمایش خاطرات زندگی ابتدا و انتهای این مطالعه یکساله در بیماران دچار بیماری آلزایمر دیده نشد. تحلیل تصویرهای مغزی نشان داد در این افراد قسمتی از مغز که مسئول حافظه معنایی و دانش کلی در طول وقت بوده، فعال تر شده است هست. می شود گفت خاطرات زندگی در طول وقت زیاد به شکل خاطرات معنایی و دانش در می آیند. این اتفاق معمولا در مورد خاطرات قدیمی تر زیاد رخ می دهد و می تواند توضیحی جهت دست نخورده ماندن خاطرات کودکی و جوانی در بیماری آلزایمر باشد.

عبارات مهم : زندگی
خاطرات زندگی ما نقش مهمی در هویت و احساس انسجام ما در طول وقت دارند و درک این که از دست دادن این خاطرات چه تاثیری بر شخصیت و توانایی ما جهت ارتباط با دنیا می گذارد، اهمیت زیادی در نگهداری از بیماران و تلاش جهت درمان آنها دارد. پژوهش حاضر نشان داده در آلزایمر مجموعه ای از خاطرات زندگی تا مراحل پیشرفته بیماری بدون آسیب باقی می ماند. تلاش جهت کمک به یادآوری این خاطرات می تواند قدم بعدی در مطالعات باشد.

منبع:جام جم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زندگی | آزمایش | ارتباط | بیماری | خاطرات | آلزایمر | یادآوری | آلزایمر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog